11 września, 2011

"Uśmiechnij się, Misiu"

„Uśmiechnij się, Misiu” autorstwa Kasji Reider, przełożona z języka niemieckiego, to sympatyczna rymowana historyjka o smuteczkach i innych problemach z jakimi boryka się Miś-główny bohater. Mądra książeczka dla dzieci w wieku przedszkolnym, zwięźle mówiąca o problemach emocjonalnych takich jak radzenie sobie ze smutkiem, obrażaniem się, brakiem chęci na zabawę, a również o sile przyjaźni, która jest najważniejsza na świecie. 

Oto okazuje się, jak dobrze mieć przyjaciela, który zaradzi wszystkim smuteczkom, pomoże w cięższych chwilach. W książeczce również przeczytamy o niecierpliwości, która będąc złą cechą prowadzi często do niepotrzebnych nieporozumień. Poważne tematy zostały przedstawione w przystępny sposób, napisane prostym językiem, w sam raz dla kilkuletnich dzieci. Dodatkowym atutem jest rymowana forma, dzięki czemu pociecha chętniej wysłucha, cóż jest w niej napisane. Również kolorowe obrazki sytuacyjne zachęcają do wspólnego przeglądania i omówienia lektury z maluchem.


Fabuła toczy się wokół humorzastego Misia, któremu ciężko zaakceptować wszelkie sprawy „nie po jego myśli” i który z tego powodu ma na co dzień różne duże-małe smuteczki. Któż taki pomoże Misiowi w poradzeniu sobie z problemami i niemiłymi uczuciami? Kto pomoże mu zrozumieć, że nie należy się niepotrzebnie smucić? Pewna mała,mądra i serdeczna przyjaciółka…

Książeczkę przyjemnie się czyta. Nie jest za długa, nie jest  za krótka. Mojej córeczce bardzo spodobała się szata graficzna, dlatego składam ukłony w kierunku Sabine Kraushaar – autorki ciepło-pastelowych ilustracji, które nadają książeczce ciepła i tęczowego nastroju.

Z mojej strony polecam tę rymowankę rodzicom chcącym świadomie pomagać swoim dzieciom w radzeniu sobie z trudnymi uczuciami.

Zaletą techniczną książki jest duży format w twardej oprawie, a w środku szyte kartki, które nie ulegną łatwemu odklejeniu. Również cena jest przystępna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz