11 sierpnia, 2011

"Przedśmiertny neuroleptyk" Kamil Czepiel

Okazuje się, że na pozór młoda osoba, może w sobie dobrze znany metafizyczny sposób postrzegac moment śmierci. Ale nie o sam moment śmierci chodzi. Raczej o wydobycie esencji, w jaki sposób docieramy do nieuchronnego momentu w życiu i co temu towarzyszy.
Debiutant w książce zawarł dziewięc różnych opowiadań, z których każde odmienne ma jednak wspólne cechy. Każde opowiadanie jest okryte celowością, nadprzyrodzonymi cechami, tajemnicą. Jednocześnie zaskakują, zdumiewają i nie pozwalają na normalnie funkcjonowanie neuronów w mózgu czytelnika.

"Vacław i Lena" Haley Tanner

Oceniam książkę na bardzo dobrą. Dlaczego? Ponieważ zaskoczył mnie debiut pisarki. Debiuty są startem w pisarską przyszłość lub nie. Z pewnością falstartem nie jest książka Haley Tanner. 

Chociaż początkowo zbyt mało wartka "akcja" daje czytelnikowi poczucie monotonności to dalsza część książki nabiera tempa i niespodziewanych zwrotów. Zaskakująca, życiowa, smutna,wesoła z barwnie przedstawionymi postaciami, ich światem i światami, marzeniami, problemami,lękami wreszcie z miłością.