26 lutego, 2012

Co twoje oczy mówią o zdrowiu. Irydologia w praktyce.

W listopadzie 2011 roku Studio Astropsychologii wydało książkę pt.: ”Co twoje oczy mówią o zdrowiu. Irydologia w praktyce”, których patronem medialnym jest m.in. portal miłośników książek nakapanie.pl. Od tego to portalu otrzymałam książkę do recenzji.
Już na wstępie autorzy poradnika mówią o czym owa pozycja traktuje: o metodach odczytywania predyspozycji jednostek chorobowych i zdrowotnych z tęczówki oka – i to jest głównym założeniem przewodnim tej pozycji.
Autorzy dr Bernard Jendsen oraz dr Donald V. Bodeen w przystępny sposób oraz łatwym językiem przedstawili irydologię  od początków jej rozwoju po dzień obecny. I tak trafimy na historyczne  postaci jak dr Ignatz von Peczely, który odkrył irydologię po tym jak spostrzegł zmiany w tęczówce oka u sowy, która złamała nogę oraz wielebnego Nils’a Liljequist’a – uważanego za drugiego wybitnego odkrywcę, który zauważył zmiany w swoich tęczówkach spowodowane przyjmowaniem leków. Co ciekawsze, obydwoje stworzyli pierwsze mapy irydologiczne uderzająco do siebie podobne, chociaż nie wiedzieli wzajemnie o swoim istnieniu.